Web'de Göster
Sayı:2020-06-13           Haziran 2020

Karadeniz Dalgaları Elektrik Üretecek

Trabzon Teknokent Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. İsmail Hakkı Altaş ve ekibi Trabzon'da dalga, rüzgar ve güneş enerjisiyle elektrik üretilmesi için '3'lü temiz ve yenilenebilir enerji' projesi hazırladı. Proje ile hem temiz enerji elde edilmesi hem de enerjide dışa bağımlılığın azaltılması hedefleniyor. Çalışmalarından ötürü Yönetim Kurulu Başkanımızı tebrik ediyoruz.

Trabzon TEKNOKENT Ve KTÜ İlafar Arasında
İş Birliği Protokolü İmzalandı

KTÜ İlaç ve Farmasötik Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi ile, Bölgemizdeki ilaç ve tıbbi cihaz sektöründeki firmalarımıza destek vermek amacıyla işbirliği protokolü imzaladık. İş birliği için merkez Yönetim Kurulu Başkanı ve Müdürü Prof. Dr. Feride Sena SEZEN ve Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Ali Haydar DOĞU'ya teşekkür ederiz.

BuyerNetwork İle B2B İş ve Platformu
Üzerine Görüşme Gerçekleştirdik

Trabzon Teknokent Genel Müdürümüz Ömer KURNAZ ve TTO Uzmanımız Emre ÇOLAK ile Buyer Network Satınalma Dergisi ve Startup Vadisi arasında işbirliği alanları hakkında görüşme gerçekleştirildi. İşbirliğinin ar-ge / üretim / tasarım çalışmaları, etkinlik (eğitim, webinar ve konferans) ve tanıtım (haber, bülten) süreçleri ile özel sektör bağlantılarının kurulmasında fayda getireceğini düşünüyoruz.

Teknoparklar Mentör-Mentee Eşleşme Projesi

TGB'ler arasında sinerji oluşturulması için daha önce Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği (TGBD) tarafından yürütülen mentor-mentee eşleşmesi projesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Arge Teşvikleri Genel Müdürlüğü himayesinde, koordinasyonu TGBD tarafından yürütülmek üzere mevcut 84 Teknoloji Geliştirme Bölgesini kapsayacak şekilde yeniden kurgulanarak uygulamaya konulmuş ve bu kapsamda mentor-mentee eşleşmeleri yapılmıştır. Proje kapsamında Trabzon Teknokent olarak Erzurum Ata Teknokent'e mentör olarak atanarak beraber çalışmalarımızı yürüteceğiz. Yıldız Teknopark ise proje kapsamında bize mentör olacaktır.

Hoş Geldin Karadeniz Arge İnovasyon

Arsin OSB firmalarından Çağlar Amabalaj'ın sahibi Serve Mete Bölgemiz içerisinde Karadeniz Arge İnovasyon Yazılım Limited Şirketi ile faaliyete başlamıştır. Teknokent ailemize yeni katılan firmamıza çalışmalarında başarılar dileriz.

Hoş Geldin Garbetoğlu Mühendislik

Testkolik Eğitim Portalı projesiyle bölgemize yeni katılan firmamız Garbetoğlu Mühendislik firma yetkilisi Halil İbrahim Garbetoğlu'yla sözleşme imzaladık. Firmamıza proje çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Freelancer Aranıyor

Bölgemiz Firmalarından Teknorjin Yazılım Freelancer Yazılımcı Arıyor.

Çağrılar Ve Etkinlikler

Ufuk2020 KOBİ Destek Programları Bilgi Günü 21 Temmuz’da Gerçekleşecek

Türkiye-İspanya EUREKA Network Çağrısı Açıldı

28. Bilim Olimpiyatları Birinci Aşama Sınavı 2020 Yılı Başvuruları Başladı!


 
KOBİ’lerin İhtiyaçlarına Yönelik Akademi-Özel Sektör-Şemsiye Kuruluş İş Birliği Çağrısı

Diğer Yayınlarımız

Trabzon Teknokent Firma Kataloğu

Teknokent Mayıs E-Bülteni

TRABZON TEKNOLOJI GELIŞTIRME BÖLGESI YÖNETICI A.Ş. | ÜNIVERSITE MAH. HASTANE CAD. NO:33 | 61081 TRABZON | TÜRKIYE
© TRABZON TEKNOKENT, 2019