Web'de Göster
Sayı:2020-03-10           MART 2020

Müteşekkir Olduğumuz Sağlık Personelleri İçin Çalışmalarımıza Devam Ediyoruz

Değerli Sağlık Çalışanlarımız

Küresel olarak mücadele ettiğimiz Covid_19 salgınının hayatımızı ciddi şekilde etkilediği bugünlerde kuşkusuz en ağır sorumluluğu sizler üstlenmiş durumdasınız. Yapmış olduğunuz fedakarlığın farkındayız ve sizleri çok önemsiyoruz.
Sürecin başından bu yana Trabzon TEKNOKENT ve Samsun TEKNOPARK işbirliğinde prototip atölyelerimizde yapmış olduğumuz çalışmalara, Samsun'un öncü kuruluşlarından Sampa Otomotiv, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Trabzon Ticare Borsası ve Doğukaradeniz İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği'nin de katılmasıyla artık daha güçlü ve hızlıyız. Bu işbirliği ile üretilen koruyucu yüz siperlerini sizlere ulaştırıyoruz. Göndermiş olduğumuz yüz siperleri ile çalışma şartlarınıza biraz olsun katkı sağlayabilirsek ne mutlu bizlere.

Birlikte başaracağız....

Covid-19 İle Mücadele ve Dayanıklılık Programı

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, Bölgemizin ve ülkemizin COVID-19 salgını ile mücadelesine katkı sağlamak; salgının yayılımının en aza indirilmesi ve kontrol altına alınmasını, başta risk altındaki gruplar olmak üzere toplum sağlığının korunması ve salgının olumsuz sosyo-ekonomik etkilerinin hafifletilmesi amacıyla "Kovid-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı"nı devreye almıştır.

Program rehberini görmek için linke tıklayabilirsiniz

Teknar Teknoloji Sistemini Ücretsiz Hizmete Açtı

İçişleri Bakanlığımızca koronavirüs önlemleri kapsamında otobüslerin %50 kapasiteyle yolcu taşımasına ilişkin karar alınmıştır. Bölgemiz firmalarından Teknar Teknoloji, toplu taşıma kapsamında alınan önlemler doğrultusunda araç doluluk oranı kontrolü için anlık yolcu bilgilerini Durak Takip Sistemi, Güzergah İhlal Modülü gibi diğer modüllerle birlikte Belediyelere ve İç İşleri Bakanlığımıza gönderebilecek sistemlerini ÜCRETSİZ olarak tüm şehirlerimizin kullanımına açmıştır.

Trabzon TEKNOKENT'TE Maske Üretimi

Hydojen Tıbbi Cihaz Makine Sanayi ve Mühendislik Şirketi, Yılmazlar Makine Ticaret Ltd Şti iş birliğiyle "3 Katlı Non Steril Cerrahi Maske Üretim Makinesi Projesi"ni hayata geçirdi. Firmamızın çalışmasıyla ilgili haberi okumak için tıklayınız.

Koronavirüsle Mücadeleye 3 Boyutlu Destek
Siperli Maske Üretiyoruz

Trabzon Teknokent olarak bizler ürün geliştirme, tasarım ve üretim ile destek vermek için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Trabzon Teknokent firmalarından VawtTurk Enerji bu kapsamda ürettiği yüz siperli maskeyle kişisel korunma ihtiyacını 3 boyutlu yazıcı teknolojileri ile desteklemektedir. Firmamıza bu çalışmalarından dolayı ayrıca teşekkür ederiz.

Trabzon TEKNOKENT Online Platformda

Covid-19 salgın riski sebebiyle Trabzon Teknokent olarak bizde #evdekal diyerek bütün çalışmalarımızı online platforma taşıdık. Bu süreçte girişimcilerimiz ve girişimci adaylarımız ile yaptığımız görüşmeleri telefon ve video konferans görüşmeleri şeklinde gerçekleştirmeteyiz. Ayrıca bölgemize başvurmak isteyen girişimcilerimiz Nisan Ayının sonunda artık online ortam üzerinden başvurularını yapabileceklerdir. Yaptığımız bu faaliyetleri düzenlemek adına yapmış olduğumuz Haftalık İdari ve aylık Yönetim Kurulu toplantılarımızıa online ortamda yaparak bu süreçte Ar-Ge çalışmalarının aksamaması için elimizden gelen bütün gayreti göstermekteyiz.

Çağrılar Ve Etkinlikler

COVID-19 İle Mücadele Çağrısı Başvurularının Değerlendirme Süreci Tamamlandı

COVID-19 Konulu EUREKA Network Çağrısı Açıldı


"Yapay Zekâ" Konulu EUREKA Çağrısı Sanal Bilgilendirme Günü Düzenlenecek


 
MSCA Bireysel Araştırma Bursları (Individual Fellowships-IF) 2020 Yılı Çağrısına Yönelik Ön Değerlendirme Desteği Açılıyor

Diğer Yayınlarımız

Trabzon Teknokent Firma Kataloğu

Teknokent Şubat E-Bülteni

TRABZON TEKNOLOJI GELIŞTIRME BÖLGESI YÖNETICI A.Ş. | ÜNIVERSITE MAH. HASTANE CAD. NO:33 | 61081 TRABZON | TÜRKIYE
© TRABZON TEKNOKENT, 2019