Web'de Göster
Sayı:2020-05-12           Mayıs 2020

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri 8. Koordinasyon Toplantısı

Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’ın başkanlığında gerçekleştirilen Tüm Teknoparklardan ve Bakanlığımızdan 159 katılımcı yer aldığı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri 8. Koordinasyon Toplantısı'na Trabzon Teknokent'i temsilen Genel Müdürümüz Ömer KURNAZ ve TTO Uzmanımız Emre ÇOLAK tarafından katılım gösterildi. Toplantı sonunda ekosistemimiz adına güzel çıktılar elde edildi.

Pedallı Dezenfektan Standı

Bölgemiz firmalarından Hydojen Tıbbi Cihaz Makine Sanayi ve Mühendislik Şirketi tarafından tasarımı yapılan Pedallı Dezenfektan Standı kullanılmaya başlandı.

YERLİ VE MİLLİ ÜRETİM HAMLESİNE UTS KATKISI

Bölgemiz firmalarından UTS Yazılım Mühendsilik Hiz. San. Tic. Ltd. Şti. yerli ve milli üretim hamlesine teknoloji tabanlı geliştirdiğimiz ürünlerle katkı vermeye devam ediyor. Bu kapsamda firmamız son olarak “UTS TRIBOLOG” adıyla piyasaya çıkardığı çok fonksiyonlu (Modüler) tribometre yaklaşık %80’lik yerlilik oranıyla “YERLİ MALI BELGESİ” aldı.

TİM Girişimevi ve DKİB Organizasyonunda
Startup Programı Görüşmeleri Yapıldı

Trabzon Teknokent olarak çalışmalarımızı beraber yürüttüğümüz Tim Girişimevi ve DKİB'in yürüttüğü Start Up Programı kapsamında cirosu 3.000.000 TL’ye kadar olan teknoloji girişimcilerini desteklenmektedir. Start Up Programında, firma kurucuları ile 4 aylık bir süre içerinde 5 defa bir araya gelinmektedir. Firmaların, büyüme stratejilerin netleştirilmesi, ticari bağlantılarının çeşitlendirilmesi, finansal planlarının oluşturulması ve ihracata yönelmesini sağlanmaktadır.

Çağrılar Ve Etkinlikler

TÜBİTAK-NRF (Güney Kore) İkili İş Birliği Çağrısı Başvuruları için Ek Süre

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının, Sanayi Çalışanlarına Yönelik Eğitim Programları Devam Ediyor

TÜBİTAK ile Japonya Bilimi Destekleme Kurumu (JSPS) İkili İş Birliği Çağrısı Açıldı!


 
51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması Başlıyor!2519 – COST Çalışma Grubu Destek Programı Başvuruya Açıldı


 
COVID-19 Salgını Nedeniyle TEYDEB Projelerine 3 Ay Ek Süre


Diğer Yayınlarımız

Trabzon Teknokent Firma Kataloğu

Teknokent Nisan E-Bülteni

TRABZON TEKNOLOJI GELIŞTIRME BÖLGESI YÖNETICI A.Ş. | ÜNIVERSITE MAH. HASTANE CAD. NO:33 | 61081 TRABZON | TÜRKIYE
© TRABZON TEKNOKENT, 2019