Web'de Göster
Sayı:2020-02-02           ŞUBAT 2020

Teknokent Firmalarına Önemli Duyuru

Covid-19 salgın riski tedbirleri kapsamında ilgili mevzuat ve teşviklerden sorumlu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca ortak bir karar alınmıştır.
Bu karar neticesinde; Teknopark şirketleriyle Ar-Ge ve tasarım merkezleri, evinden çalışmalarını uygun gördükleri personel sayılarını aylık olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bildirerek, muafiyet ve teşviklerden 2020 yılı Nisan ayı sonuna kadar faydalanmaya devam edebileceklerdir.

Trabzon Teknokent Doğu Karadeniz Kariyer Fuarında

Trabzon Teknokent olarak 10-11 Mart 2020 tarihlerinde gerçekleşen “Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı(DOKKAF)”na bölgemizdeki 12 firmamızla beraber katılım gösterdik. Fuarda TTO personellerimiz tarafından Trabzon Teknokent hizmet portföyü hakkında bilgi verildi.

Akgün Yazılım CMMI Level 3 Denetimini
3’üncü Kez Başarıyla Tamamladı

1986 yılından bugüne kadar sağlık sektöründe lider AKGÜN Yazılım, kurumsal bir firma olduğunu, uluslararası düzeyde geçerliliği olan CMMI Level 3 sertifikasını yenileyerek tekrar kanıtladı.
Firmamız, bu yıl da kalitesini bağımsız bir kuruluşa bir kez daha tescil ettirdi. Türkiye’de sağlık sektöründe 2013 yılında ilk CMMI Sertifikası alan firma özelliğine sahip olan AKGÜN, 2016 yılında CMMI Level 3 2’nci denetiminden ve şimdi de 3’üncü denetiminden başarıyla geçti. Her 3 yılda sıkı bir denetimden geçirilerek verilen CMMI Level 3 Sertifikası, olgunluk seviyesi 3’ü temsil etmektedir. CMMI modeline göre, 3. olgunluk seviyesinde olduğunu tekrar belgelendiren AKGÜN’ün başarısı onaylanmış oldu.

Bölgemiz Firmalarına Proje Yönetimi ve PMP Sertifikasyon Hazırlık Eğitimi

Hizmet Sektörü Rekabet Gücünün Artırılması Projesi Desteği kapsamında Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen "İhracata Yazılım" isimli Hiser Projesi kapsamında bölgemiz firmalarına "Proje Yönetimi ve PMP Sertifikasyon Hazırlık" eğitimi tamamlanmıştır. Eğitim sonunda firma yetkililerimiz sertifikalarını alarak PMP Sertifikasyon sınavına girmeye hak kazanmışlardır.

Çağrılar Ve Etkinlikler

EMBO Araştırma Destek Birimleri Kısa Dönem Burs Programı Açıldı!


2556-TÜBİTAK-QNRF Akıllı Şehirler Çağrısı İçin İnternet Üzerinden Seminer (Webinar) Gerçekleştirilecek

TÜBİTAK – NSTDA (Tayland) İkili İşbirliği Çağrısı Açıldı!

 
ANSO Yüksek Lisans ve Doktora Burs Duyurusu

Diğer Yayınlarımız

Trabzon Teknokent Firma Kataloğu

Teknokent Ocak E-Bülteni

TRABZON TEKNOLOJI GELIŞTIRME BÖLGESI YÖNETICI A.Ş. | ÜNIVERSITE MAH. HASTANE CAD. NO:33 | 61081 TRABZON | TÜRKIYE
© TRABZON TEKNOKENT, 2019