Web'de Göster

< !--- End First Column of Two Columns -->
Sayı:2019-06-01           HAZİRAN 2019

Trabzon Teknokent'ten Ekonomiye
30 milyonluk KatkıTrabzon'un teknoloji yuvası olan Trabzon Teknokent 2018 yılında 30 milyon değerinde satış gerçekleştirdi. Kendi teknolojimizi üretebilme hedefinde kurulan Trabzon Teknokent'in ekonomiye katkısı her geçen yıl daha da gün yüzüne çıkmaya başlamıştır.

Daha Fazlası

Ön Kuluçka Merkezimiz

Ön kuluçka merkezimide öğrencilerimiz Ar-Ge ve yenilik çalışmalarına tüm hızıyla devam etmektedir.

Firma Kataloğumuz Çıkmıştır

Firmalarımızın ürün ve hizmetleriyle ilgili detaylı bilgileri kataloğumuzda bulabilirsiniz.

DESTEK VE ÇAĞRILAR

TEKNOFEST TAKEOFF

CORNET

SEA-EU Ortak Fonlama Programı


ÖĞRENCİLERİMİZDEN YENİ BAŞARILAR


Trabzon TEKNOKENT tarafından sağlanan destek ile yarışmalara katılan 3 projemizden ikisi "Enerji ve Çevre" kategorisinde birinciliği paylaşırken diğeri de "Makine İmalatı ve Otomotiv" kategorisinde ikincilik aldı. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.


Daha Fazlası

ASRA TEKNİK YATIRIMCI-GİRİŞİMCİ BULUŞMASI


Trabzon Teknokent bünyesinde bulunan Asra Teknik yatırımcı-girişimci buluşması gerçekleştirmiştir. Daha önce KTÜ Farabi Hastanesi Ameliyathane havalandırma sistemi kurulumunu gerçekleştiren firmamız KTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü ve TIP Fakültesi ile projeleriyle ilgili görüşme gerçekleştirmiştir.DÜNYADAN HABERLER

 • Elon Musk İnsan Beynini Çip İle Kontrol Edecek

  San Francisco'daki Kaliforniya Bilimler Akademisi'nde düzenlenen konferansda sahneye çıkan Elon Musk, 2017 yılında başlattığı ‘Neuralink’ projesini görücüye çıkarttı. "İnsan-bilgisayar arayüzü" sağlayabilmeyi amaçlayan proje kapsamında beyin mikroçipi sayesinde deneyde kullanılan maymunun zihni ile bilgisayarı kontrol ettiği açıklandı.

 • iOS 13 Developer Beta Yayınlandı

  Dünyaca ünlü yazılım şirketi Apple şirketinin işletim sistemi olan iOS'un beta versiyonunu yayınladı. Beta versiyonu ile birçok hatanın giderilmesi ve son kullanıcıya ulaşmadan önce hataların test kullanıcıları tarafından bildirilmesi açısından önemlidir.

 • AB'den Amazon Şirketine Soruşturma

  Dünyanın en değerli halka açık şirketlerinden biri olan Amazon'a rekabet soruşturulması başlatıldı. Soruşturmanın nedenleri arasında Amazon firmasının internet sitesindeki bağımsız satıcılara ait hassas verileri kullanmasının AB rekabet kurallarına uygunluğunun değerlendirileceği belirtildi.

 • Huawei Meydan Okuyor

  Huawei kendi işletim sistemin oluşturmak üzere Avrupa'da yeni bir marka daha aldı. Huawei'nin Avrupa'da aldığı şirketin ismi ise Harmony olarak kaydettririldi. Firma başvurusunda hem 'mobil işletim sistemleri' hem de 'bilgisayar işletim sistemleri' ifadelerinin geçtiği belirtilirken, Harmony'nin her şeyi kapsayan bir işletim sistemi olacağı öne sürülüyor.