Web'de Göster
Sayı:2019-07-01           AĞUSTOS 2019

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank
Bölgemizi Ziyaret Etti

Trabzon Teknokent bünyesindeki bazı firmaları ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yürütülen projeler ve yapılan çalışmalar ile ilgili yöneticilerimiz ve firma yetkililerimizden bilgi aldı. Sayın Bakanımıza ayrıca bölgemiz içerisinde Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen ve inşaatı devam eden İnovasyon Merkezi ile ilgili gelişmeler aktarıldı.

TTSO ile Litvanya ve Bulgaristan Temsilcilerinden
Bölgemize Ziyaret

TR-AB İş Dünyası Diyaloğu Programı kapsamında olan Konsept İnovasyon Ağı isimli proje çerçevesinde Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ile Litvanya ve Bulgaristan temsilcilerini bölgemizde misafir ettik.

Trabzon TİM-TEB Girişim Evi Start Up Programı

Trabzon Teknokent bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Trabzon TİM-TEB Girişim Evi tarafından uygulanan, Start Up Programı 2019 2.Dönem Jüri/Tanışma Toplantısı proje ve iş fikirlerinin tanıtımıyla gerçekleştirildi.

Üreten Bir Trabzon İçin Bilim, Sanat ve Teknoloji Şenliği

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği 218B257 Kodlu “Üreten Bir Trabzon İçin Bilim, Sanat ve Teknoloji Şenliği” Trabzon Teknokent olarak paydaşı olduğumuz proje TÜBİTAK tarafından kabul edilmiş olup, 23-26 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Çağrılar Ve Etkinlikler

Dünya'nın İlk Mobil Uygulama Fuarı

KIST Staj Programı

Koltuklarınızı Dikleştirin, Kemerlerinizi Bağlayın ve Uçuşa Hazır Olun.

 
Kutup Çağrılarının Çevrimiçi Son Başvuru Tarihi Güncellendi

Trabzon Teknokent Firması
Sungur Savunma Teknofest'te Yarışacak

Trabzon Teknokent bünyesindeki Savungur Savunma ve Havacılık 17/22 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan Havacılık,Uzay ve Teknoloji Festivali Teknofest'te yarışacak. Trabzon Teknokent olarak firmamıza başarılar diliyoruz.

DÜNYADAN HABERLER

Google Earth 22 yıllık gizemi çözdü

ABD'de de 1997'de kaybolan ve 22 yıldır bulunamayan bir kişi, polisin olay yeri görüntülerini Google Earth'te incelemesi üzerine bulundu. 'Şaşırtıcı bir şekilde, bir araç 2007’den bu yana Google Earth’ün uydu fotoğrafı üzerinde açıkça görülebiliyordu, ancak 2019’a kadar kimse fark etmedi'' şeklinde yorumlar yapıldı.

Mercedes elektrikli otomobillerini Türkiye’ye getirecek

Şarj edilebilir hibrit çözümler, sıfır emisyonlu sürüşe giden yolda önemli bir kilometre taşı olarak öne çıkıyor. 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Mercedes de EQ Power markası altında şarj edilebilir hibrit teknolojisi ile ön plana çıkmayı başardı. Mercedes EQ Power ile tam elektrikli otomobil deneyimi sunacak ve bu modellerden bazılarını Türkiye’ye de getirecek.

Alibaba'nın kurucusu Jack Ma 38 milyar dolarla emekli oldu

Jack Ma, Alibaba'ya 80 bin kişilik statta yapılan törenle veda etti. Dünyanın en büyük e-ticaret şirketlerinden olan Alibaba'ya veda eden Jack Ma, verdiği konserle adeta bir rock yıldızı gibiydi.

Dünyanın ilk yapay zeka soygunu!

Bir İngiliz enerji şirketinin yöneticisinin sesi yapay zeka yazılımı ile kopyalandı. Dolandırıcılar, Almanya’da olan CEO gibi İngiltere’deki şirketi aradı. İngiltere’deki yetkili, patronuyla görüştüğünü sandı.
TRABZON TEKNOLOJI GELIŞTIRME BÖLGESI YÖNETICI A.Ş. | ÜNIVERSITE MAH. HASTANE CAD. NO:33 | 61081 TRABZON | TÜRKIYE
© TRABZON TEKNOKENT, 2019