Web'de Göster
Sayı:2019-09-01           EYLÜL 2019

Trabzon Teknokent ’ten Akademisyenlere Destek!

Trabzon Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde Ar-Ge çalışmalarına başlamak isteyen başta KTÜ Akademisyenleri olmak üzere tüm Akademisyenlere uygun şartlarda ve desteklerde Açık (ortak) Ofis tahsisi gerçekleştirilecektir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

TEKNOFEST'te Trabzon Rüzgarı

Yapılan yarışmalarda Trabzon okulları resmen damga vurdu. KTÜ öğrencilerinden oluşan Creatiny Grubu tarafından geliştirilen “su altı drone” İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde (TEKNOFEST) İnsansız Su Altı Sistemleri kategorisinde birincilik ödülü kazandı. Savaşan İHA Yarışmasının “Döner Kanat Kategorisi’nde Trabzon Faruk Başaran Bilim ve Sanat Merkezi, Uçan Araba Tasarım Yarışması “Serbest Kategori’de ise Akçaabat Mersin Şehit Engin Saraç Ortaokulu birinci oldu.

Biz Yaptık Girişimcilik Çalıştayı

Trabzon Teknokent,Tim-TEB Girişim Evi, KTÜ Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümlerinin desteğiyle "Biz Yaptık" isimli Girişimcilik Çalıştayı düzenlenecektir. Çalıştay boyunca Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği öğrencileri birlikte proje geliştirerek disiplinlerarası çalışma tecrübesini edinecekler.

Trabzon Teknokent'ten
Arsin Organize Sanayi Bölgesi'ne Ziyaret

Trabzon Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. (Trabzon Teknokent) ve Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı iş birliği ile “Trabzon Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin önemini, işleyişini ve Bölgede yapılan çalışmaların sonucunda yararlanılan muafiyet ve istisnaların neler olduğunu ve yine Bölge içerisinde yer alan Trabzon TİM TEB Girişim Evi’nin girişimcilere sunduğu programları” içeren konularda bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantı sonrasında Arsin Organize Sanayi Bölgesi firmalarından Çağlar Ambalaj Ar-Ge çalışmalarını bölgemizde yürütmek üzere proje başvurusunda bulunmuştur.

Çağrılar Ve Etkinlikler

2223-B Yurt İçi Bilimsel Etkinlik Düzenleme Desteği Programı

Cities of the Future 2019 (CoF2019)” Uluslararası Proje Pazarı Etkinliği

TÜBİTAK-ARDEB 1001 Programı 2019 Yılı 2. Dönem Başvurularına İlişkin Önemli Bilgilendirme

 
TET Proje Pazarında Geleceğe Yön Verecek Akıllı Projeler


Trabzon Teknokent Firması
Mavi Alp Bilgi Teknolojisi'nden Gurur Verici Başarı

Bünyemizdeki firmamız Paris’teki Finterop Toplantısı’nda güvenli bağlantı protokol testlerini başarıyla geçerek Security Join alanında güvenli bağlanmayı gerçekleştiren dünyadaki ilk firma seçildi.

Diğer Yayınlarımız

Trabzon Teknokent Firma Kataloğu

Teknokent Ağustos E-Bülteni

DÜNYADAN HABERLER

Liseli gençlerin ödüllü girişimi ABD'de 'hızlanacak'

Take Off Uluslarası Girişim Zirvesi'nde birinciliğe ulaşan T-Fashion'ın geliştiricileri, ABD'nin San Francisco şehrinde gerçekleştirilecek olan "hızlandırma programına" katılarak girişimlerini ileri bir seviyeye taşıma imkanı bulacak. Hızlandırma programında, aralarında Google'ın da bulunduğu dev teknoloji firmaları ziyaret edilerek çeşitli toplantılar ve temaslar gerçekleştirilecek.

Huawei ve HAVELSAN’dan Teknolojik İşbirliği

HAVELSAN, Video Cloud, Big Data ve Cloud Solution alanında birlikte çalışmak üzere Huawei ile protokol imzaladı. Ortak geliştirilecek çözümler birçok alanda, özellikle de akıllı ve güvenli şehir projelerinde kullanılabilecek…

Yapay Zeka Şarkıcıları Düzenli Albüm Yayımlayacak

Son zamanların en popülerleri arasında olan yapay zeka şarkıcıları, İngiliz yapay zeka girişimi Auxuman sayesinde düzenli albüm yayımlayacak. Her ay bir defa yayımlanacak olan albümler YouTube ve SoundCloud gibi platformlarda da dinleyicilerin hizmetine sunulacak.

Çin’den Uzayın Derinliklerine Gözlem Uydusu Fırlatıldı

ABD ile makası gittikçe daraltan ve uzay araştırmalarında “ben de varım” diyen Çin’den yeni bir uzay ajansı haberi daha kulislere düştü. Buna göre Çin Uzay Ajansı (CNSA), daha fazla bilgi toplamak üzere, uzayın derinliklerine yeni bir gözlem aracı daha gönderdi. Gaofın-10 uydusu, göreve başlamak üzere bugün Türkiye saati ile 07:00’da uzaya fırlatıldı ve sadece 5 saat sonra yörüngeye oturdu. Yine bu fırlatmada da, diğer tüm uzay işlemlerinin merkezi olan Şenhua’daki Tayyüen Uydu Fırlatma Merkezi seçildi.
TRABZON TEKNOLOJI GELIŞTIRME BÖLGESI YÖNETICI A.Ş. | ÜNIVERSITE MAH. HASTANE CAD. NO:33 | 61081 TRABZON | TÜRKIYE
© TRABZON TEKNOKENT, 2019