Web'de Göster

Sayı:2019-07-01           TEMMUZ 2019


Trabzon Teknokent Alt Yapı Düzenleme
İşlerinin Anahtar Teslimi İhalesi Tamamlandı

4691 Sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu kapsamında kurulan Trabzon Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Trabzon TEKNOKENT)'nin yönetilmesi ve işletilmesinden sorumlu Trabzon Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş.'ne ait Alt yapı düzenleme işinin proje ve eklerine göre anahtar teslimi ihalesi Pazarlık Usulü şekilde yapılmıştır.Trabzon Ekonomisine Değer Katanlar Ödül Töreninde Ödüllerimizi Aldık

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), Trabzon Ticaret Borsası ve Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen Trabzon Ekonomisine Değer Katanlar Ödül Töreninde Trabzon Teknokent bünyesindeki firmlarımız çalışmalarından ötürü ödüllendirildiler.


Daha Fazlası


Trabzon Teknokent Teknoloji Transfer Ofisi
TGBD Akademide

Trabzon Teknokent Transfer Ofisi tarafından Ostim Teknokent ev sahipliğinde düzenlenen TGBD Akademinin 2 günlük eğitimine katılım sağlandı.


Daha Fazlası


TİM-TEB Girişim Evi Wake-Up Programı

1 / 7
2 / 7
3 / 7
4 / 7
5 / 7
6 / 7
7 / 7


Trabzon Teknokent ve TİM-TEB Girişim Evi ortaklığıyla ön kuluçka merkezimizdeki öğrencilerimize Wake Up Programı kapsamında 3 günlük eğitim düzenlendi.


Daha Fazlası


DESTEK VE ÇAĞRILAR
Kırsal Kalkınma Destekleri

Energy Efficiency Work Programme

Hello Tomorrow Global Challenge

Co-Funded Brain Circulation Scheme2

Bulaşıcı Hastalıklar ve Nanoteknoloji Alanlarında Seyahat Desteği

2019 Kutup Çağrıları

Trabzon Teknokent'te İHA-0 ve İHA-1 Ticari Pilot Eğitimi

Trabzon Teknokent'te İHA-0 ve İHA-1 Ticari Pilot programı kapsamında 2 günlük eğitim düzenlenmiştir. Eğitim sonunda katılımcılar uçuş lisansını almaya hak kazanmıştır.


DÜNYADAN HABERLER

Huawei 6G çalışmalarına başladı

Huawei'in Kanada’daki merkezinde ülkenin önde gelen üniversitelerinden oluşan bir araştırma ekibiyle 6G teknolojisi için araştırmalar başladı. Habere göre, Huawei 6G çalışmalarına başladı. Haberde Huawei’nin Kanada’daki laboratuvarında çeşitli üniversitelerin araştırmacılarından oluşan bir ekiple yeni nesil iletişim teknolojisi üzerindeki araştırmalarına hız verdi.

Google Android Q beta 6'yı yayınladı!

Dünyaca ünlü yazılım şirketi Apple şirketinin işletim sistemi olan iOS'un beta versiyonunu yayınlamasının ardından Google şirketide Android Q beta 6 sürümünü yayınladı. Beşinci beta sürümünde kaydırma hareketleri güncellenmişti. API 29 için en güncel SDK'yı, Android Studio için güncellenmiş derleme araçlarını bünyesinde barındıran Beta 6 işletim sisteminin tüm özelliklerine ev sahipliği yapıyor.

Beyin gücüyle bilgisayar oyunu oynamayı mümkün kılan sistem

İsviçre'nin Zürih kentindeki ETH Üniversitesi'nde geliştirilen bir sistemle motor becerileri hasar görmüş insanların zihin gücüyle bilgisayar oyunu oynamaları sağlanıyor. Amaç gelecekte hastaların zihin gücüyle tekerlekli sandalyeyi kontrol etmesini sağlamak.

Yapay Zeka Mühendisliği

Ankara’da Hacettepe Üniversitesi ve TOBB Ekoomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) Mühendislik Fakültesi bünyesinde ilk kez Yapay Zeka Mühendisliği bölüm ve programları açıldı.